Sensata Technologies/Airpax IULBXK11-34480-30
IULBXK11-34480-30 picture photo
Mfg. Part Number
IULBXK11-34480-30
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
IULBXK11-34480-30.pdf
Availability of IULBXK11-34480-30
QUANTITY
IULBXK11-34480-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of IULBXK11-34480-30
Internal Part NumberEIS-IULBXK11-34480-30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIUL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IULBXK11-34480-30
Related LinksIULBXK11, IULBXK11-34480-30 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IULBXK11-34480-30 Details Description
Related parts for IULBXK11-34480-30
CONN HEADER 94POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC 9-CH DIFF TRANSCEIVER 56TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4A 30 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf