Sensata Technologies/Airpax IULNK11-1-52-5.00-K
IULNK11-1-52-5.00-K picture photo
Mfg. Part Number
IULNK11-1-52-5.00-K
Brief Description
CIR BRKR MAGHYDR 5A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
IULNK11-1-52-5.00-K.pdf
Availability of IULNK11-1-52-5.00-K
QUANTITY
IULNK11-1-52-5.00-K Order Process
Ship out your order
Specifications of IULNK11-1-52-5.00-K
Internal Part NumberEIS-IULNK11-1-52-5.00-K
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating5A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IULNK11-1-52-5.00-K
Related LinksIULNK11-1, IULNK11-1-52-5.00-K Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IULNK11-1-52-5.00-K Details Description
Related parts for IULNK11-1-52-5.00-K
SWITCH LEVER SPDT 10A SS TERM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC XLATR/REPEATER HS 8-SOIC datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 374K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 102 TYPE A 17POS datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 70MA 19 OHM SMD datasheet.pdf