Susumu RR1220P-754-D
RR1220P-754-D picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-754-D
Brief Description
RES SMD 750K OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-754-D.pdf
Availability of RR1220P-754-D
QUANTITY
RR1220P-754-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-754-D
Internal Part NumberEIS-RR1220P-754-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-754-D
Related LinksRR1220, RR1220P-754-D Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-754-D Details Description
Related parts for RR1220P-754-D
CONN FERRULE UNINSUL 20AWG datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V Y5U RADIAL datasheet.pdf
GASKT FAB/FOAM 3.8X457.2MM DSHAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 6.99MM datasheet.pdf
8333-4 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
RES 0.143 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 160UH 111MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf