IXYS Corporation IXBOD1-12R
IXBOD1-12R picture photo
Mfg. Part Number
IXBOD1-12R
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
IC DIODE MODULE BOD 1.25A 1200V
Datasheet Download
IXBOD1-12R.pdf
Availability of IXBOD1-12R
QUANTITY
IXBOD1-12R Order Process
Ship out your order
Specifications of IXBOD1-12R
Internal Part NumberEIS-IXBOD1-12R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
Series-
PackagingBulk
Voltage - Working-
Voltage - Clamping1200V (1.2kV)
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits2
ApplicationsHigh Voltage
Package / CaseRadial
Supplier Device PackageBOD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXBOD1-12R
Related LinksIXBOD, IXBOD1-12R Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXBOD1-12R Details Description
Related parts for IXBOD1-12R
IC TXRX RS485/422 3.3V LP 14S datasheet.pdf
MODULE DDR2 1GB 240-DIMM datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
SENSOR SS HALL EFFECT RATIOMETRC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MEL 2184 MM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 38COND 22AWG 500' datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf