IXYS Corporation IXBOD1-25RD
IXBOD1-25RD picture photo
Mfg. Part Number
IXBOD1-25RD
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
IC DIODE MODULE BOD 0.2A 2500V
Datasheet Download
IXBOD1-25RD.pdf
Availability of IXBOD1-25RD
QUANTITY
IXBOD1-25RD Order Process
Ship out your order
Specifications of IXBOD1-25RD
Internal Part NumberEIS-IXBOD1-25RD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
Series-
PackagingBulk
Voltage - Working-
Voltage - Clamping2500V (2.5kV)
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits3
ApplicationsHigh Voltage
Package / CaseRadial
Supplier Device PackageBOD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXBOD1-25RD
Related LinksIXBOD, IXBOD1-25RD Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXBOD1-25RD Details Description
Related parts for IXBOD1-25RD
IC FPGA 489 I/O 676FBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES 5.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
135MHZ WHIP 0DBI SMA M datasheet.pdf
POT 2.5 OHM 500W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 110K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
26500 19C 19#16 S RECP AN WC datasheet.pdf
7.5 GHZ PLL SYNTHESIZER datasheet.pdf