IXYS Corporation IXFA110N15T2
IXFA110N15T2 picture photo
Mfg. Part Number
IXFA110N15T2
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 150V 110A D2PAK
Datasheet Download
IXFA110N15T2.pdf
Availability of IXFA110N15T2
QUANTITY
IXFA110N15T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of IXFA110N15T2
Internal Part NumberEIS-IXFA110N15T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchT2™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)150V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C110A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs13 mOhm @ 500mA, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs150nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds8600pF @ 25V
Power - Max480W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (IXFA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXFA110N15T2
Related LinksIXFA11, IXFA110N15T2 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXFA110N15T2 Details Description
Related parts for IXFA110N15T2
IC REG LDO 8.5V 0.5A PPAK datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200MHZ 12DFN datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
TVS DIODE 190VWM 307.8VC SMC datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADR 12POS 2MM R/A T/H datasheet.pdf
BLZP 5.00/17/180LH SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.9A 22.8 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf