IXYS Corporation IXFA130N10T
IXFA130N10T picture photo
Mfg. Part Number
IXFA130N10T
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 130A D2PAK
Datasheet Download
IXFA130N10T.pdf
Availability of IXFA130N10T
QUANTITY
IXFA130N10T Order Process
Ship out your order
Specifications of IXFA130N10T
Internal Part NumberEIS-IXFA130N10T
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMV™
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C130A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs9.1 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs104nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds5080pF @ 25V
Power - Max360W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXFA130N10T
Related LinksIXFA1, IXFA130N10T Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXFA130N10T Details Description
Related parts for IXFA130N10T
CONN HEADR BRKWAY .100 29POS R/A datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP 24-28AWG datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE .07-.15"DIA YEL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/PIN INLINE R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.25A 115V datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SOLDER datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED SBT-70 92CRI 2SMD datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf