IXYS Corporation IXFH34N50P3
IXFH34N50P3 picture photo
Mfg. Part Number
IXFH34N50P3
Brief Description
MOSFET N-CH 500V 34A TO-247
Datasheet Download
IXFH34N50P3.pdf
Availability of IXFH34N50P3
QUANTITY
IXFH34N50P3 Order Process
Ship out your order
Specifications of IXFH34N50P3
Internal Part NumberEIS-IXFH34N50P3
FamilyFETs - Single
SeriesHiPerFET™, Polar3™
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)500V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C34A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs170 mOhm @ 17A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id5V @ 4mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs60nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3260pF @ 25V
Power - Max695W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXFH34N50P3
Related LinksIXFH3, IXFH34N50P3 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXFH34N50P3 Details Description
Related parts for IXFH34N50P3
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 110V datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf