IXYS Corporation IXFR150N15
IXFR150N15 picture photo
Mfg. Part Number
IXFR150N15
Brief Description
MOSFET N-CH 150V 105A ISOPLUS247
Datasheet Download
IXFR150N15.pdf
Availability of IXFR150N15
QUANTITY
IXFR150N15 Order Process
Ship out your order
Specifications of IXFR150N15
Internal Part NumberEIS-IXFR150N15
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)150V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C105A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs12.5 mOhm @ 75A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 8mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs360nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds9100pF @ 25V
Power - Max400W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXFR150N15
Related LinksIXFR1, IXFR150N15 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXFR150N15 Details Description
Related parts for IXFR150N15
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC BATTERY MONITOR 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 1.27MM SMD TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf