IXYS Corporation IXTH32N65X
IXTH32N65X picture photo
Mfg. Part Number
IXTH32N65X
Brief Description
MOSFET N-CH 650V 32A TO-247
Datasheet Download
IXTH32N65X.pdf
Availability of IXTH32N65X
QUANTITY
IXTH32N65X Order Process
Ship out your order
Specifications of IXTH32N65X
Internal Part NumberEIS-IXTH32N65X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)650V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C32A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs135 mOhm @ 16A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id5.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs54nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2205pF @ 25V
Power - Max500W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-247-3
Supplier Device PackageTO-247 (IXTH)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXTH32N65X
Related LinksIXTH3, IXTH32N65X Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXTH32N65X Details Description
Related parts for IXTH32N65X
IC MOSFET DVR 6A 8SOIC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.69-5.5V 55W datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 100V datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf