IXYS Corporation IXTH34N65X2
IXTH34N65X2 picture photo
Mfg. Part Number
IXTH34N65X2
Brief Description
MOSFET N-CH 650V 34A TO-247
Datasheet Download
IXTH34N65X2.pdf
Availability of IXTH34N65X2
QUANTITY
IXTH34N65X2 Order Process
Ship out your order
Specifications of IXTH34N65X2
Internal Part NumberEIS-IXTH34N65X2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)650V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C34A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs105 mOhm @ 17A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4.5V @ 4mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs53nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3120pF @ 25V
Power - Max540W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-247-3
Supplier Device PackageTO-247
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXTH34N65X2
Related LinksIXTH3, IXTH34N65X2 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXTH34N65X2 Details Description
Related parts for IXTH34N65X2
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 MULTCH 28SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.3KV 1A DO204AL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 380VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-10 BAR datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 30ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
TXRX CWDM SFP datasheet.pdf
POWER SUPPLY 40W datasheet.pdf