IXYS Corporation IXTH36N20T
IXTH36N20T picture photo
Mfg. Part Number
IXTH36N20T
Brief Description
MOSFET N-CH 200V 36A TO-247
Datasheet Download
IXTH36N20T.pdf
Availability of IXTH36N20T
QUANTITY
IXTH36N20T Order Process
Ship out your order
Specifications of IXTH36N20T
Internal Part NumberEIS-IXTH36N20T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C36A (Tc)
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-247-3
Supplier Device PackageTO-247 (IXTH)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXTH36N20T
Related LinksIXTH3, IXTH36N20T Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXTH36N20T Details Description
Related parts for IXTH36N20T
CONVERTER MOD DC/DC 28V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 9SIP datasheet.pdf
BGA PIN ADAPTER 1.27MM SMD datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf