IXYS Corporation IXTH54N30T
IXTH54N30T picture photo
Mfg. Part Number
IXTH54N30T
Brief Description
MOSFET N-CH 300V 54A TO-247
Datasheet Download
IXTH54N30T.pdf
Availability of IXTH54N30T
QUANTITY
IXTH54N30T Order Process
Ship out your order
Specifications of IXTH54N30T
Internal Part NumberEIS-IXTH54N30T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)300V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C54A (Tc)
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-247-3
Supplier Device PackageTO-247 (IXTH)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXTH54N30T
Related LinksIXTH5, IXTH54N30T Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXTH54N30T Details Description
Related parts for IXTH54N30T
IC MULTIPLIER +/-10V 14-CDIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
POWERBLADE R/A REC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 16POS FLAT CABLE IDC datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HAMMER STRAIGHT CLAW 16OZ datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf