IXYS Corporation IXTH60N30T
IXTH60N30T picture photo
Mfg. Part Number
IXTH60N30T
Brief Description
MOSFET N-CH 300V 60A TO-247
Datasheet Download
IXTH60N30T.pdf
Availability of IXTH60N30T
QUANTITY
IXTH60N30T Order Process
Ship out your order
Specifications of IXTH60N30T
Internal Part NumberEIS-IXTH60N30T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)300V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C60A (Tc)
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-247-3
Supplier Device PackageTO-247 (IXTH)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXTH60N30T
Related LinksIXTH6, IXTH60N30T Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXTH60N30T Details Description
Related parts for IXTH60N30T
LED LEDNIUM COOL WHT 5800K 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf