IXYS Corporation IXTQ28N15P
IXTQ28N15P picture photo
Mfg. Part Number
IXTQ28N15P
Brief Description
MOSFET N-CH TO-3P
Datasheet Download
IXTQ28N15P.pdf
Availability of IXTQ28N15P
QUANTITY
IXTQ28N15P Order Process
Ship out your order
Specifications of IXTQ28N15P
Internal Part NumberEIS-IXTQ28N15P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)-
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C-
Rds On (Max) @ Id, Vgs-
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-3P-3, SC-65-3
Supplier Device PackageTO-3P
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXTQ28N15P
Related LinksIXTQ2, IXTQ28N15P Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXTQ28N15P Details Description
Related parts for IXTQ28N15P
IC AMP SHOCK SENSOR 16SSOP datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 8SMD datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 69.8 OHM 1% 10W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE A 24POS datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 60' NM NM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 255X89MM 48VDC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 5TSOT datasheet.pdf