Sullins Connector Solutions JBB10DYHR
JBB10DYHR picture photo
Mfg. Part Number
JBB10DYHR
Brief Description
CONN EDGE DUAL .050 TH 20POS
Datasheet Download
JBB10DYHR.pdf
Availability of JBB10DYHR
QUANTITY
JBB10DYHR Order Process
Ship out your order
Specifications of JBB10DYHR
Internal Part NumberEIS-JBB10DYHR
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBB10DYHR
Related LinksJBB1, JBB10DYHR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBB10DYHR Details Description
Related parts for JBB10DYHR
FIXED IND 10UH 3.9A 23 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 3POS 2.5MM GOLD datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 634 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
MOSFET P-CH 400V 3.5A I2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
IC VREF SERIES +-10V 14CDIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 24MM datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
HD-BNC TO BNC STRT PLUG 6" datasheet.pdf