Sullins Connector Solutions JBB22DYFT
JBB22DYFT picture photo
Mfg. Part Number
JBB22DYFT
Brief Description
CONN CARDEDGE DL44POS .050 SMD
Datasheet Download
JBB22DYFT.pdf
Availability of JBB22DYFT
QUANTITY
JBB22DYFT Order Process
Ship out your order
Specifications of JBB22DYFT
Internal Part NumberEIS-JBB22DYFT
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBB22DYFT
Related LinksJBB2, JBB22DYFT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBB22DYFT Details Description
Related parts for JBB22DYFT
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 13POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIRE LDS datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
ANT DIRECT SECTOR 12DBI N FEM datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 136MHZ 6CLCC datasheet.pdf
3650 1008 0.22UH 5% 2K RL datasheet.pdf