Sullins Connector Solutions JBB90DYHN-S1355
JBB90DYHN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
JBB90DYHN-S1355
Brief Description
CONN EDGE DUAL .050 TH 180POS
Datasheet Download
JBB90DYHN-S1355.pdf
Availability of JBB90DYHN-S1355
QUANTITY
JBB90DYHN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of JBB90DYHN-S1355
Internal Part NumberEIS-JBB90DYHN-S1355
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row90
Number of Positions180
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBB90DYHN-S1355
Related LinksJBB90DY, JBB90DYHN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBB90DYHN-S1355 Details Description
Related parts for JBB90DYHN-S1355
CORD 3COND M/F ITALY 1.8M BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RING/FLAG KRIMPTITE (C-144-08) datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 28-QFN datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO220AA datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.100" 20POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SKT datasheet.pdf
1G DDR3L SDRAM 1.35V X8 667MHZ datasheet.pdf