Sullins Connector Solutions JBC20HEYS
JBC20HEYS picture photo
Mfg. Part Number
JBC20HEYS
Brief Description
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P
Datasheet Download
JBC20HEYS.pdf
Availability of JBC20HEYS
QUANTITY
JBC20HEYS Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC20HEYS
Internal Part NumberEIS-JBC20HEYS
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC20HEYS
Related LinksJBC2, JBC20HEYS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC20HEYS Details Description
Related parts for JBC20HEYS
IC OPAMP GP 1MHZ TO99-8 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 32POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN RING TONG 26-22AWG #2 TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB QZROM 80LQFP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW DO213AB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13A 8PQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
15000UF 10V 16X35,5 datasheet.pdf