Littelfuse JBPT1001Z
JBPT1001Z picture photo
Mfg. Part Number
JBPT1001Z
Manufacturer
Product Category
Terminals - Specialized Connectors
Brief Description
JUNC BLOCK MAXDUTY PT STUD RED
Datasheet Download
JBPT1001Z.pdf
Availability of JBPT1001Z
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
JBPT1001Z Order Process
Ship out your order
Specifications of JBPT1001Z
Internal Part NumberEIS-JBPT1001Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Specialized Connectors
Series-
Terminal Type-
Termination-
Wire Gauge-
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBPT1001Z
Related LinksJBPT, JBPT1001Z Datasheet, Littelfuse Distributor
JBPT1001Z Details Description
Related parts for JBPT1001Z
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5V RADIAL datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 412 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.15 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1COAX+5LV PIN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.3V 4-USP datasheet.pdf