Souriau Connection Technology JBXER3G22FPSDSR
JBXER3G22FPSDSR picture photo
Mfg. Part Number
JBXER3G22FPSDSR
Brief Description
CONN RCPT 22POS PNL MNT SKT PCB
Datasheet Download
JBXER3G22FPSDSR.pdf
Availability of JBXER3G22FPSDSR
QUANTITY
JBXER3G22FPSDSR Order Process
Ship out your order
Specifications of JBXER3G22FPSDSR
Internal Part NumberEIS-JBXER3G22FPSDSR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions22
Shell Size - Insert3
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead; Through Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating5.5A
Voltage - Rated560VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBXER3G22FPSDSR
Related LinksJBXER3G, JBXER3G22FPSDSR Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
JBXER3G22FPSDSR Details Description
Related parts for JBXER3G22FPSDSR
CONN HEADER 92POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 6.11"L X 4.61"W datasheet.pdf
QKE HDR SS STR DP datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.3 OHM datasheet.pdf
SURFACE FB BELT 8X96" A MED datasheet.pdf
KIT CAPACITOR HYBRID EEH-ZC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf