Souriau Connection Technology JBXFD0G07M1E360J2
JBXFD0G07M1E360J2 picture photo
Mfg. Part Number
JBXFD0G07M1E360J2
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN SKT PLUG 7PIN SOLDER
Datasheet Download
JBXFD0G07M1E360J2.pdf
Availability of JBXFD0G07M1E360J2
QUANTITY
JBXFD0G07M1E360J2 Order Process
Ship out your order
Specifications of JBXFD0G07M1E360J2
Internal Part NumberEIS-JBXFD0G07M1E360J2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBXFD0G07M1E360J2
Related LinksJBXFD0G0, JBXFD0G07M1E360J2 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
JBXFD0G07M1E360J2 Details Description
Related parts for JBXFD0G07M1E360J2
BATTERY PACK NIMH 9.6V 4200MAH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 91.1VC SMAJ datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
ARINC - SKT SIZE 5 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf