Sullins Connector Solutions JCB100DYRN
JCB100DYRN picture photo
Mfg. Part Number
JCB100DYRN
Brief Description
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 200PO
Datasheet Download
JCB100DYRN.pdf
Availability of JCB100DYRN
QUANTITY
JCB100DYRN Order Process
Ship out your order
Specifications of JCB100DYRN
Internal Part NumberEIS-JCB100DYRN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row100
Number of Positions200
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCB100DYRN
Related LinksJCB10, JCB100DYRN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCB100DYRN Details Description
Related parts for JCB100DYRN
SCR DBL HISCR 1000V 95A ADDAPAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 115MA SOT-23 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
IC SRAM 36KBIT 15NS 68PLCC datasheet.pdf
STM32W RF CONTROL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW MICROMELF datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf