Sullins Connector Solutions JCB10DYHT
JCB10DYHT picture photo
Mfg. Part Number
JCB10DYHT
Brief Description
CONN EDGE DUAL .050 TH 20POS
Datasheet Download
JCB10DYHT.pdf
Availability of JCB10DYHT
QUANTITY
JCB10DYHT Order Process
Ship out your order
Specifications of JCB10DYHT
Internal Part NumberEIS-JCB10DYHT
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCB10DYHT
Related LinksJCB1, JCB10DYHT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCB10DYHT Details Description
Related parts for JCB10DYHT
VINYL 3LAYER GREY .125 30X50' datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 1100W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 120W datasheet.pdf