Sullins Connector Solutions JCC26HETN
JCC26HETN picture photo
Mfg. Part Number
JCC26HETN
Brief Description
FML CRD EDGE .100 26POS HL LOW P
Datasheet Download
JCC26HETN.pdf
Availability of JCC26HETN
QUANTITY
JCC26HETN Order Process
Ship out your order
Specifications of JCC26HETN
Internal Part NumberEIS-JCC26HETN
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions26
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCC26HETN
Related LinksJCC2, JCC26HETN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCC26HETN Details Description
Related parts for JCC26HETN
FIXED IND 6.8MH 40MA 25 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V TO247AC datasheet.pdf