Rohm Semiconductor KTR18EZPF12R7
KTR18EZPF12R7 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF12R7
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF12R7.pdf
Availability of KTR18EZPF12R7
QUANTITY
KTR18EZPF12R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF12R7
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF12R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF12R7
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF12R7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF12R7 Details Description
Related parts for KTR18EZPF12R7
CONV DC-DC 15W +15V/-15V DUAL datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LINE DVR QUAD HI SPD 16-SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 8.2K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.4A 100 MOHM TH datasheet.pdf
RES 10K OHM 8W 0.01% TO220 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1562MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
APPL,HDM 5SMPO110F T datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250V AXIAL datasheet.pdf