Sullins Connector Solutions JCC60DEYS
JCC60DEYS picture photo
Mfg. Part Number
JCC60DEYS
Brief Description
FML CRD EDGE .100 120POS DR LOW
Datasheet Download
JCC60DEYS.pdf
Availability of JCC60DEYS
QUANTITY
JCC60DEYS Order Process
Ship out your order
Specifications of JCC60DEYS
Internal Part NumberEIS-JCC60DEYS
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row60
Number of Positions120
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCC60DEYS
Related LinksJCC6, JCC60DEYS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCC60DEYS Details Description
Related parts for JCC60DEYS
CONN PLUG 7POS W/PINS datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 60V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB6 PG21 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 1 20P 200MM datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 2.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 5W T18 datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 3W DO204AL datasheet.pdf