XP Power JHL0312S15
JHL0312S15 picture photo
Mfg. Part Number
JHL0312S15
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
CONVERTOR DC-DC 3 WATT
Datasheet Download
JHL0312S15.pdf
Availability of JHL0312S15
QUANTITY
JHL0312S15 Order Process
Ship out your order
Specifications of JHL0312S15
Internal Part NumberEIS-JHL0312S15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesJHL03
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)10V
Voltage - Input (Max)17V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)200mA
Power (Watts) - Manufacture Series3W
Voltage - Isolation4.0kV (4000V)
FeaturesOCP, OVP, SCP
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case24-DIP Module
Size / Dimension1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Efficiency78%
Power (Watts) - Max3W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JHL0312S15
Related LinksJHL03, JHL0312S15 Datasheet, XP Power Distributor
JHL0312S15 Details Description
Related parts for JHL0312S15
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM DO220AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 2.835A 47 MOHM datasheet.pdf
IC CESOP PROCESSOR 128CH 324PBGA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
SKT CONT ASSY SZ 22 ARINC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf