Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-15-18AB
TVS06RK-15-18AB picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-15-18AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-15-18AB.pdf
Availability of TVS06RK-15-18AB
QUANTITY
TVS06RK-15-18AB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-15-18AB
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-15-18AB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-15-18AB
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-15-18AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-15-18AB Details Description
Related parts for TVS06RK-15-18AB
IC REG LDO ADJ 0.3A TSOT23-6 datasheet.pdf
IC ARM7 MCU FLASH 128K 48-HVQFN datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 1MM VERT GOLD datasheet.pdf
LED MT SR VERT 18MM 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf