Samtec, Inc. JL-100-25-T
JL-100-25-T picture photo
Mfg. Part Number
JL-100-25-T
Manufacturer
Product Category
Shunts, Jumpers
Brief Description
SHUNT JUMPER
Datasheet Download
JL-100-25-T.pdf
Availability of JL-100-25-T
QUANTITY
JL-100-25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JL-100-25-T
Internal Part NumberEIS-JL-100-25-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyShunts, Jumpers
SeriesJL
PackagingBulk
TypeInsulated
GenderMale Pins
Number of Positions or Pins (Grid)2 (1 x 2)
Pitch0.100" (2.54mm)
Height-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JL-100-25-T
Related LinksJL-10, JL-100-25-T Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
JL-100-25-T Details Description
Related parts for JL-100-25-T
IC MCU EPROM/ROM 33MH IND 40-DIP datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 20POS DUAL KEY X datasheet.pdf
OSC XO 21.53MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
VARISTOR 297V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf