JAE Electronics JL04V-6A18-10SE-EB-R
JL04V-6A18-10SE-EB-R picture photo
Mfg. Part Number
JL04V-6A18-10SE-EB-R
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG STRAIGHT 4POS W/SOCKET
Datasheet Download
JL04V-6A18-10SE-EB-R.pdf
Availability of JL04V-6A18-10SE-EB-R
QUANTITY
JL04V-6A18-10SE-EB-R Order Process
Ship out your order
Specifications of JL04V-6A18-10SE-EB-R
Internal Part NumberEIS-JL04V-6A18-10SE-EB-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesJL04V
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4 (3 + PE)
Shell Size - Insert18-10
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Zinc Plated, Black
Contact FinishSilver
FeaturesBackshell
Contact Finish Thickness-
Current Rating23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JL04V-6A18-10SE-EB-R
Related LinksJL04V-6A18, JL04V-6A18-10SE-EB-R Datasheet, JAE Electronics Distributor
JL04V-6A18-10SE-EB-R Details Description
Related parts for JL04V-6A18-10SE-EB-R
IC MMIC AMPLIFIER 6TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 32PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER W/DIODE SMD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 4K FLASH 20SOIC datasheet.pdf
D-SUB FILTER 50POS IP67 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
10UF 450V 12,5X20 datasheet.pdf