Sensata Technologies/Airpax JLE-1-1REC5R-30150-217
JLE-1-1REC5R-30150-217 picture photo
Mfg. Part Number
JLE-1-1REC5R-30150-217
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
JLE-1-1REC5R-30150-217.pdf
Availability of JLE-1-1REC5R-30150-217
QUANTITY
JLE-1-1REC5R-30150-217 Order Process
Ship out your order
Specifications of JLE-1-1REC5R-30150-217
Internal Part NumberEIS-JLE-1-1REC5R-30150-217
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesJLE
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JLE-1-1REC5R-30150-217
Related LinksJLE-1-1REC5, JLE-1-1REC5R-30150-217 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
JLE-1-1REC5R-30150-217 Details Description
Related parts for JLE-1-1REC5R-30150-217
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SPLICE 11.5-14.5AWG THRU datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
PRESS-IN TOOL IMPACT 2P datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 3K OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
060MM MINIDIMM VT HDRTRAY76AULF datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 220X92MM 230VAC datasheet.pdf