Sensata Technologies/Airpax JLE-2-1-53-4-B4-200
JLE-2-1-53-4-B4-200 picture photo
Mfg. Part Number
JLE-2-1-53-4-B4-200
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 200A 250VDC
Datasheet Download
JLE-2-1-53-4-B4-200.pdf
Availability of JLE-2-1-53-4-B4-200
QUANTITY
JLE-2-1-53-4-B4-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of JLE-2-1-53-4-B4-200
Internal Part NumberEIS-JLE-2-1-53-4-B4-200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesJLE
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating200A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC250V
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JLE-2-1-53-4-B4-200
Related LinksJLE-2-1-5, JLE-2-1-53-4-B4-200 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
JLE-2-1-53-4-B4-200 Details Description
Related parts for JLE-2-1-53-4-B4-200
TIE PUSH MOUNT STANDARD NAT 7.9" datasheet.pdf
IC AUDIO DIFF RCVR 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V 1111 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 59MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 120V datasheet.pdf