Sensata Technologies/Airpax JLE-2-31542-150
JLE-2-31542-150 picture photo
Mfg. Part Number
JLE-2-31542-150
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
JLE-2-31542-150.pdf
Availability of JLE-2-31542-150
QUANTITY
JLE-2-31542-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of JLE-2-31542-150
Internal Part NumberEIS-JLE-2-31542-150
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JLE-2-31542-150
Related LinksJLE-2-3, JLE-2-31542-150 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
JLE-2-31542-150 Details Description
Related parts for JLE-2-31542-150
TERMINAL BLOCK JUMPER TYPE E datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.3V SC-82AB datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/8 NPT 4-20MA datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC44B/AE50G/AKC44B datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15 OHM 2125 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
100W GD CLSED-ND W/REFL STLZNCPL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 25W datasheet.pdf