Littelfuse JLLN010.T
JLLN010.T picture photo
Mfg. Part Number
JLLN010.T
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE F/A CLASS T 10A 300V
Datasheet Download
JLLN010.T.pdf
Availability of JLLN010.T
QUANTITY
JLLN010.T Order Process
Ship out your order
Specifications of JLLN010.T
Internal Part NumberEIS-JLLN010.T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesPOWR-T™ JLLN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated300VAC, 125VDC
Current10A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.406" Dia x 0.874" L (10.30mm x 22.20mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JLLN010.T
Related LinksJLLN, JLLN010.T Datasheet, Littelfuse Distributor
JLLN010.T Details Description
Related parts for JLLN010.T
RES SMD 110K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP 20F -10% +20% 2.3V T/H datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE LOAD datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 10pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
VARISTOR 216V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf