Littelfuse JLLN015.T
JLLN015.T picture photo
Mfg. Part Number
JLLN015.T
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE F/A CLASS T 15A 300V
Datasheet Download
JLLN015.T.pdf
Availability of JLLN015.T
QUANTITY
JLLN015.T Order Process
Ship out your order
Specifications of JLLN015.T
Internal Part NumberEIS-JLLN015.T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesPOWR-T™ JLLN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated300VAC, 125VDC
Current15A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.406" Dia x 0.874" L (10.30mm x 22.20mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JLLN015.T
Related LinksJLLN, JLLN015.T Datasheet, Littelfuse Distributor
JLLN015.T Details Description
Related parts for JLLN015.T
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V datasheet.pdf
HOLDER BATT 3-AA CELLS W/PC CONN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
THERMOSTAT 80 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf