Littelfuse JLLN025.T
JLLN025.T picture photo
Mfg. Part Number
JLLN025.T
Brief Description
FUSE F/A CLASS T 25A 300V
Datasheet Download
JLLN025.T.pdf
Availability of JLLN025.T
QUANTITY
JLLN025.T Order Process
Ship out your order
Specifications of JLLN025.T
Internal Part NumberEIS-JLLN025.T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesPOWR-T™ JLLN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated300VAC, 125VDC
Current25A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.406" Dia x 0.874" L (10.30mm x 22.20mm)
Mounting TypeHolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JLLN025.T
Related LinksJLLN, JLLN025.T Datasheet, Littelfuse Distributor
JLLN025.T Details Description
Related parts for JLLN025.T
JUMPER-H1501TR/A3048R/X 3" datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 0.4MM 25POS SHLD AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf