Littelfuse JLLN175.X
JLLN175.X picture photo
Mfg. Part Number
JLLN175.X
Brief Description
FUSE F/A CLASS T 175A 300V
Datasheet Download
JLLN175.X.pdf
Availability of JLLN175.X
QUANTITY
JLLN175.X Order Process
Ship out your order
Specifications of JLLN175.X
Internal Part NumberEIS-JLLN175.X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesPOWR-T™ JLLN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated300VAC, 125VDC
Current175A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension1.063" Dia x 0.843" L (27.00mm x 21.40mm)
Mounting TypeBolt Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JLLN175.X
Related LinksJLLN, JLLN175.X Datasheet, Littelfuse Distributor
JLLN175.X Details Description
Related parts for JLLN175.X
HEATSINK TO-5 .5" BLACK datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 20X4 Y/G BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG NAT 1000' datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.00MM KINKED PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
STRNGLT W/10 1203 10'SPCN 25'LD datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf