Littelfuse JLLN400.X
JLLN400.X picture photo
Mfg. Part Number
JLLN400.X
Brief Description
FUSE F/A CLASS T 400A 300V
Datasheet Download
JLLN400.X.pdf
Availability of JLLN400.X
QUANTITY
JLLN400.X Order Process
Ship out your order
Specifications of JLLN400.X
Internal Part NumberEIS-JLLN400.X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesPOWR-T™ JLLN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated300VAC, 125VDC
Current400A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension1.311" Dia x 0.827" L (33.30mm x 21.00mm)
Mounting TypeBolt Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JLLN400.X
Related LinksJLLN, JLLN400.X Datasheet, Littelfuse Distributor
JLLN400.X Details Description
Related parts for JLLN400.X
SWITCH TOGGLE DPDT 25A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 30NH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf