Sensata Technologies/Airpax JLM-1-1RLS5-34436-250
JLM-1-1RLS5-34436-250 picture photo
Mfg. Part Number
JLM-1-1RLS5-34436-250
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
JLM-1-1RLS5-34436-250.pdf
Availability of JLM-1-1RLS5-34436-250
QUANTITY
JLM-1-1RLS5-34436-250 Order Process
Ship out your order
Specifications of JLM-1-1RLS5-34436-250
Internal Part NumberEIS-JLM-1-1RLS5-34436-250
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesJLM
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JLM-1-1RLS5-34436-250
Related LinksJLM-1-1RLS, JLM-1-1RLS5-34436-250 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
JLM-1-1RLS5-34436-250 Details Description
Related parts for JLM-1-1RLS5-34436-250
IC VREF SERIES 3.3V 3DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
11P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
COARSE SPACER datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 2W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf