Taiyo Yuden JMK063F223ZP-F
JMK063F223ZP-F picture photo
Mfg. Part Number
JMK063F223ZP-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 6.3V Y5V 0201
Datasheet Download
JMK063F223ZP-F.pdf
Availability of JMK063F223ZP-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
JMK063F223ZP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK063F223ZP-F
Internal Part NumberEIS-JMK063F223ZP-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK063F223ZP-F
Related LinksJMK063F, JMK063F223ZP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK063F223ZP-F Details Description
Related parts for JMK063F223ZP-F
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 11VC 8MICRO datasheet.pdf
CONN CIR FEMALE 14POS CBL MNT datasheet.pdf
IC MUX DIFF 2:1 3.3/5V 8-SOIC datasheet.pdf
LED TOP VIEW INGAN WHITE WTR CLR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
WRMNT SCKT 8 CONTACT NO STRN REL datasheet.pdf
SAFETY MAT 750X1800MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME FWE GRN datasheet.pdf