Taiyo Yuden JMK107BJ474MK-T
JMK107BJ474MK-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK107BJ474MK-T
Brief Description
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0603
Datasheet Download
JMK107BJ474MK-T.pdf
Availability of JMK107BJ474MK-T
QUANTITY
JMK107BJ474MK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK107BJ474MK-T
Internal Part NumberEIS-JMK107BJ474MK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK107BJ474MK-T
Related LinksJMK107B, JMK107BJ474MK-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK107BJ474MK-T Details Description
Related parts for JMK107BJ474MK-T
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-TSSOP datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 910PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SLA 09/180 3.2SN OG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN OSM PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
DFN-6 STENCIL datasheet.pdf
CRYSTAL 15.360000 MHZ SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf