Taiyo Yuden JMK212B7106MG-T
JMK212B7106MG-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK212B7106MG-T
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805
Datasheet Download
JMK212B7106MG-T.pdf
Availability of JMK212B7106MG-T
QUANTITY
JMK212B7106MG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK212B7106MG-T
Internal Part NumberEIS-JMK212B7106MG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK212B7106MG-T
Related LinksJMK212B, JMK212B7106MG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK212B7106MG-T Details Description
Related parts for JMK212B7106MG-T
ROUND STANDOFF 4-40 BRASS 3/4" datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA Backlight 24-QSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
EVAL BOARD 1 FOR ISL8036CRSH datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH THUMB BCD COMP 0.1A 250V datasheet.pdf
CONN INSERT 6POS PIN datasheet.pdf