Taiyo Yuden JMK316BJ226MD-T
JMK316BJ226MD-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK316BJ226MD-T
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206
Datasheet Download
JMK316BJ226MD-T.pdf
Availability of JMK316BJ226MD-T
QUANTITY
JMK316BJ226MD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK316BJ226MD-T
Internal Part NumberEIS-JMK316BJ226MD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK316BJ226MD-T
Related LinksJMK316B, JMK316BJ226MD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK316BJ226MD-T Details Description
Related parts for JMK316BJ226MD-T
IC TXRX RS-232 3-5.5V ESD 16SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 250MA 310 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN INSERT 17POS SLD CUP SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
FLEXWIRE PRIMARY-8/ L datasheet.pdf
HD-I 5EMPO110F160F BENCH/LDMK. datasheet.pdf
LJT 22C 22#22M PIN PLUG datasheet.pdf
680UF 25V 12,5X30MM 125C 8000H datasheet.pdf