Taiyo Yuden JMK316BJ685KF-T
JMK316BJ685KF-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK316BJ685KF-T
Brief Description
CAP CER 6.8UF 6.3V X5R 1206
Datasheet Download
JMK316BJ685KF-T.pdf
Availability of JMK316BJ685KF-T
QUANTITY
JMK316BJ685KF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK316BJ685KF-T
Internal Part NumberEIS-JMK316BJ685KF-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK316BJ685KF-T
Related LinksJMK316B, JMK316BJ685KF-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK316BJ685KF-T Details Description
Related parts for JMK316BJ685KF-T
HEX STANDOFF 8-32 S STEEL 3/4" datasheet.pdf
IC AMP VCOM PROGRAMMABLE 24-QFN datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.6VC SMCJ datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
GDT 150V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
BATT PACK 7.2V 1AH NIMH datasheet.pdf