Taiyo Yuden JMK325ABJ107MMHP
JMK325ABJ107MMHP picture photo
Mfg. Part Number
JMK325ABJ107MMHP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100UF 6.3V 20% X5R 1210
Datasheet Download
JMK325ABJ107MMHP.pdf
Availability of JMK325ABJ107MMHP
QUANTITY
JMK325ABJ107MMHP Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK325ABJ107MMHP
Internal Part NumberEIS-JMK325ABJ107MMHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK325ABJ107MMHP
Related LinksJMK325AB, JMK325ABJ107MMHP Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK325ABJ107MMHP Details Description
Related parts for JMK325ABJ107MMHP
IC FPGA 62 I/O 84PLCC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 3W 3921 datasheet.pdf
OPTICAL LINK MODULE REMOTE SLAVE datasheet.pdf
CAP SILICON 3.3UF 15% 11V 1616 datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE-FEMALE 4POS 6' datasheet.pdf
ADC 10BIT 600 NS 28-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.45A 125 MOHM datasheet.pdf