Taiyo Yuden JMK325ABJ107MMHT
JMK325ABJ107MMHT picture photo
Mfg. Part Number
JMK325ABJ107MMHT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
JMK325ABJ107MMHT.pdf
Availability of JMK325ABJ107MMHT
QUANTITY
JMK325ABJ107MMHT Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK325ABJ107MMHT
Internal Part NumberEIS-JMK325ABJ107MMHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
High Capacitance MLCC
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsAutomotive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK325ABJ107MMHT
Related LinksJMK325AB, JMK325ABJ107MMHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK325ABJ107MMHT Details Description
Related parts for JMK325ABJ107MMHT
RES 16 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONN FORK LOCKING INSUL #6 50PC datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC USB SWITCH 4:1 16TSSOP datasheet.pdf
254 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
MKP 3.3UF 5% 1000VDC DRAWING T8 datasheet.pdf