Taiyo Yuden JMK325AC6107MM-P
JMK325AC6107MM-P picture photo
Mfg. Part Number
JMK325AC6107MM-P
Brief Description
CAP CER 100UF 6.3V 20% X6S 1210
Datasheet Download
JMK325AC6107MM-P.pdf
Availability of JMK325AC6107MM-P
QUANTITY
JMK325AC6107MM-P Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK325AC6107MM-P
Internal Part NumberEIS-JMK325AC6107MM-P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK325AC6107MM-P
Related LinksJMK325AC, JMK325AC6107MM-P Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK325AC6107MM-P Details Description
Related parts for JMK325AC6107MM-P
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EH USB B-A NICKEL 4-40SCREW datasheet.pdf
CAP MICA 130PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4KHZ RRO 5-HVSOF datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 6.3V X5R RADIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
0805 47K J62 B-4000 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 176MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
FILTER SAW SMD datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT NEON 110V AMBER datasheet.pdf