Taiyo Yuden JMK325BJ107MY-T
JMK325BJ107MY-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK325BJ107MY-T
Brief Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
JMK325BJ107MY-T.pdf
Availability of JMK325BJ107MY-T
QUANTITY
JMK325BJ107MY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK325BJ107MY-T
Internal Part NumberEIS-JMK325BJ107MY-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK325BJ107MY-T
Related LinksJMK325B, JMK325BJ107MY-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK325BJ107MY-T Details Description
Related parts for JMK325BJ107MY-T
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LONG PARTITION 445-LP-40 datasheet.pdf
IC FPGA 473 I/O 672FBGA datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
I2 DIE (190270009) datasheet.pdf
Connector Socket 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC MEMS 159.375MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CONN RCPT CAP 9POS STRAP BLACK datasheet.pdf