Taiyo Yuden JMK325BJ826MN-T
JMK325BJ826MN-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK325BJ826MN-T
Brief Description
CAP CER 82UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
JMK325BJ826MN-T.pdf
Availability of JMK325BJ826MN-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
JMK325BJ826MN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK325BJ826MN-T
Internal Part NumberEIS-JMK325BJ826MN-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK325BJ826MN-T
Related LinksJMK325B, JMK325BJ826MN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK325BJ826MN-T Details Description
Related parts for JMK325BJ826MN-T
LED RED 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PLL 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FOPC,BOA,2DB,SC/UPC,SM,BP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 50W datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 6V datasheet.pdf
CONN RCPT MOD 150POS 15ROWS R/A datasheet.pdf
SST UNITIZED WHEEL 8" 5A FIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf